Psikonext.com’ dan online danışmanlık hizmeti almak oldukça güvenli, kolay ve hızlıdır. Zaman, içerisinde bulunduğumuz dönemde herkesin ortak problemi olduğundan Psikonext, hizmet anlayışında kullanıcılarına minimum zamanda maksimum katkı sağlamayı hedefler. Eğer siz de Psikonext ekosistemine adım atarak vakit kaybetmeden sizin için özel olarak hazırlanan online danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1 – Psikonext’e Üye Olun

Psikonext.com sistemine giriş yapmak, kendinizi çok daha iyi hissetmek ve sorunlarınızı aklınızdan uzaklaştırmak için, atmanız gereken ilk adım Psikonext.com ’a üye olmaktır. Psikonext.com’ a üye olmak tamamen ücretsiz ve zahmetsizdir.

2 – Kendinize Uygun Danışmanı Keşfedin

Psikonext.com’ a üye olduktan sonra danışmanlar alanına tıklayarak ya da belirli bir kategoriyi seçerek alanında uzman danışmanların profillerini inceleyebilir ve bu danışmanlar arasından kendinize en uygun danışmanı seçebilirsiniz. Psikonext sisteminde birçok danışman bulunduğundan online danışmanlık hizmeti almak istediğiniz konu ne olursa olsun Psikonext.com’ da isteklerinize uygun bir danışmanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

3 – Görüşme Türünü Siz Belirleyin

Psikonext.com’ da 2 farklı ‘Seans Türü’ ve bu seans türlerinin altında ise 2 farklı ‘Görüşme Türü’ bulunur.

1. Pratik Seans

2. Standart Seans

Seans türlerinin altında yer alan görüşme türleri ise şunlardır:

1. Anında Sesli Görüşme

2. Anında Görüntülü Görüşme

Psikonext’in kullanıcılarına sağladığı bu farklı seçenekler sayesinde tüm kullanıcılar sistemde kendine ve bütçesine uygun bir seans yöntemi seçebilir.

Anında Sesli / Görüntülü Görüşme seçeneğinde kullanıcılar herhangi bir bekleme süresine tabi tutulmaksızın online danışmanlık hizmeti alabilir. Bunun için yalnızca durumu müsait görünen bir danışman seçmeli ve gerekli ödemeyi gerçekleştirmelisiniz. Acil durumlarda ya da beklemek istemediğiniz zamanlarda bu görüşme yöntemi sayesinde saniyeler içerisinde online seansınıza başlayabilirsiniz.

Randevulu Sesli / Görüntülü Görüşme seçeneğinde ise hem kendi hem de danışmanınızın takviminde uygun bir zaman dilimi belirleyerek bu tarih için bir randevu talebi oluşturabilirsiniz. Randevu talebi oluşturulduğunda talep onaylanmak üzere danışmana sunulur. Danışman randevuyu onayladıktan sonra seans, tercih edilen seans yöntemine uygun olarak belirlenen tarihte gerçekleşir. Randevulu seans yöntemi, zaman yönetimi açısından eşsiz bir fırsattır ve size kendi seans takviminizi yaratma fırsatı sağlar.

4 – İhtiyacınıza Uygun Seansı Satın Alın

Psikonext.com’ da seans satın almak oldukça pratik ve güvenlidir. Seans satın almak için yapmanız gereken yalnızca bir danışman ve görüşme türü belirlemektir. Gerekli adımları attıktan sonra kredi kartı ile ödeme sayfasına yönlendirilecek ve ödemeniz başarıyla tamamladıktan sonra görüşmenizi belirlediğiniz tarihte seçmiş olduğunuz seans türüne uygun olarak kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Psikonext’te görev alan her danışmanın seans ücreti birbirinden farklıdır. Bu sebepten seans satın almaya karar verdiğinizde mutlaka seçmiş olduğunuz danışmanın belirlediği fiyata dikkat etmelisiniz.

Randevulu seans türünde ödemeler randevu belirleme ve onaylama anında kartınızdan otomatik olarak çekilir. Randevunun onaylanmaması ya da randevunun danışman tarafından iptal edilmesi gibi durumlarda ödemeler karta iade edilir. Randevu iptal olduğunda ve ödemeniz iade edildiğinde sistem tarafından tarafınıza otomatik bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Eğer randevulu seansınızın saatinde değişiklik yapmak ya da randevulu seansınızı iptal etmek isterseniz Psikonext’in müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

5 - Danışman Segmentleri

Psikonext.com ailesinde görev alan tüm danışmanlar alanında uzman kişilerdir. Ancak danışmanlar; meslekleri, mesleki uzmanlıkları ve tecrübeleri göz önünde bulundurularak 3 farklı kategoriye ayrılmıştır. Danışmanların profilinde ilgili danışmanın hangi segmentte yer aldığını kolaylıkla görebilir ve bu segmentler sayesinde kendinize en uygun danışmanı seçebilirsiniz.

Değerlendirilen Danışman Adı Uzmanlık & Mesleki Kazanım Mesleki Tecrübe
SILVER SEGMENT Psikolog 0-3 Yıl
GOLD SEGMENT Psikolog & Min 1 Mesleki Sertifika 3-5 Yıl
PLATINUM SEGMENT Psikolog & Psikiyatrist & Min 1 Mesleki Sertifika 5 Yıl +

6. Yorumlarınız Bizi Kusursuzlaştırır

Seansınız sonlandıktan hemen sonra seans hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşabileceğiniz ve hizmet aldığınız danışmana puan verebileceğiniz bir form ile karşılaşacaksınız. Görüşleriniz hem Psikonext Ailemizi geliştirmemize yardımcı olacak hem de sizden sonraki kullanıcılar için yol gösterici olacaktır.