PsikoNEXT.com, geleneksel psikolojik terapi yöntemini çağımız teknolojisine uyarlamak amacıyla güçlü bir teknolojik altyapı ve alanında yetkin kadrosuyla 2020 yılında faaliyetlerine başlamış bir psikolojik danışmanlık destek ağıdır. PsikoNEXT.com’da kullanıcılara sunulan tüm danışmanlık hizmetleri, alanında tecrübeli ve uzman kişiler tarafından sağlanmaktadır.

PsikoNEXT.com, psikolojik danışmanları konusunda kullanıcılara büyük bir şeffaflık sunmaktadır. Kullanıcılar, ilgili danışmanın profiline giriş yaparak danışmanın mesleki yetkinliğini, tecrübelerini ve çok daha fazlasını inceleyebilme imkanına sahiptir.

Ne Yaparız?

Psikonext.com, gücünü profesyonel psikolojik danışman kadrosundan alarak ekosisteminde bulunan bireylere yenilikçi bir psikolojik danışmanlık deneyimi sunar. Bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları problemler, iş hayatlarının yorucu temposu sebebiyle ortaya çıkan sıkıntılar, ikili ilişkilerinde yaşanılan sorunlar ve psikolojisini doğrudan ya da dolaylı yoldan ilgilendiren pek çok konu Psikonext ekosisteminde çözüme kavuşur.

Kullanıcılarına çözüm odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti sunan Psikonext danışmanları; danışmanlık seanslarını bilimsel bir temele dayandırarak, her danışan için özel bir yaklaşım geliştirerek ve ilgili etik ilkelere bağlı olarak gerçekleştirirler.

Psikonext bünyesinde görev alan Uzmanlar hem psikolojik rahatsızlık olarak nitelendirilen durumlar hem de gündelik yaşantı sırasında bireyleri mutsuz eden, zihinlerini meşgul eden ve onlara çeşitli problemler yaşatan durumlar için danışanlara nitelikli bir psikolojik destek hizmeti sağlarlar. Seanslar online mecralarda gerçekleştirildiğinden yöntem daima danışan kişilere özel olarak geliştirilir ve amaç, kişiyi rahatsızlık duyduğu hususlardan arındırmaktır.

İlaç tedavisi gibi ciddi müdahaleler gerektiren ileri seviye psikolojik rahatsızlıklarla karşılaşıldığı takdirde Psikonext uzmanları danışan kişiyi geleneksel terapi yöntemine yönlendirmekle yükümlüdür.

Etik ilke ve sorumluluklarımız nelerdir?

Gönüllülük: Psikolojik danışmanlık sürecinde danışan kişilerin gönüllülüğü esastır. Psikolojik terapi hizmeti yalnızca danışan kişi bunu istediği sürece sağlanır.

Gizlilik: Psikolojik danışmanlık sürecinde danışanın gizliliği korunur. Danışan tarafından paylaşılan bilgilerin tümü uzmanlar tarafından saklı tutulur ve danışanın izni olmaksızın kimseyle paylaşılmaz.

Danışanın kendisine ya da bir başkasına zarar verme durumu söz konusu olduğunda, önceden bilgilendirilmek kaydıyla, gizlilik ilkesi bozulur ve gerekli kişi ya da kurumlar durumla ilgili olarak bilgilendirilir.